KONST / Litografier / Färglitografi 17098299
nr 1709 8299
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 4/260. Färglitografi, bildmått: 21x34 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 juni 2025
kl 19:46:58
100 kr
150 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman